Randó Masaši se docela podobá Odovi, z Beelzebuba, o kterém jsem psal včera. Je mladistvou karatistickou hvěždou, ale  taky je to drsnej parchant, co dává spolužákům svými pěstmi pěkně pokouřit. Navíc je proti Odovi ještě arogantní, nesnesitelně sebestředný a vůbec zlatíčko k pohledání. Puberta dělá s chlapci divné věci, a tak se i u něj začíná probouzet něžná a milující stránka. Jeho vysněnou dívkou je Rina Kurimi, rozkošná spolužačka, kterou si ale coby prvotřídní parchant ani netroufá oslovit. Už by se k tomu skoro i dokopal, jenže… dojde k dopravní nehodě a milý Randó z ní vyjde mrtvý. Alespoň papírově. Po roce se totiž probírá z kómatu na soukromé klinice, která patří plastickému chirurgovi, Dr. Manabemu. Po nehodě byl totiž znetvořený natolik, že ho nedokázali identifikovat (a za mrtvého ho prohlásili na základě nálezu těla, které zhruba odpovídalo).

Jenže plastická chirurgie umí dnes zázraky a tak bylo jeho tělo vyspraveno a obličej rekonstruován na základě jediné fotografie, co se u něj našla. Jak asi každého napadne, nešlo o fotku Randóa, ale Riny. Podobná shoda okolností by samozřejmě vyšokovala každého a tak Randó celý bez sebe vyráží z kliniky domů. Nachází však pouze prodaný pozemek a také se mu podaří vrazit do dívky, jejíž obličej teď nosí. Díky roce v komatu celý zeštíhlel, takže teď vypadá jako dívka i co do konstituce. Chuděrka Rina si ho tak splete se svým dvojčetem, Junou, která utekla z domova, aby si splnila svůj sen. No a než se drsňák naděje, bydlí se svojí láskou, která se od něj nehne na krok, aby náhodou zase nepláchl(a). Naštěstí ho chytře napadne předstírat ztrátu paměti. Po návratu do školy navíc zjišťuje, že jediným člověkem, který měl na celé škole starého Randóa rád, je právě Rina…

Pokud v tuto chvíli čekáte, že bude Randó chrochtat, že má přístup k tělíčku své vyvolené, do dívčích šaten a vůbec se může kochat dívčími vnadami, co srdce ráčí, jste na omylu a pravděpodobně zblblí moderní ecchi tvorbou. On by si rád opatřil zpátky svůj obličej, jenže si to zatím nemůže dovolit a navíc by nesnesl, aby se Rina musela vypořádat se ztrátou sestřičky podruhé. Proto se rozhodne, že zatím zůstane v roli, bude pátrat po skutečné Juně a mezitím si našetří na novou operaci. Svého nového postavení se nesnaží nijak využívat, odhalené dívčí půvaby ho uvádí do rozpaků a v podstatě má oči jen pro svou milovanou. Tedy ne, že by mu z ostatních dívek nerostla boule na sukni, ale jeho city jsou na takového šmejda až křišťálově čisté.

Nebudu vám tu tvrdit, že jde o bůhví jak originální počin, i když jde asi o nejzajímavější případ crossdressignu, na který jsem narazil. Postavy jsou celkem archetypální a kresba odpovídá době vzniku, rozhodně nejde o žádný zázrak grafické tvorby (navíc jde o jedinou úspěšnou věc autora). Důvod, proč ji doporučuji, je celkem prostý – v dnešní době, kdy valná většina romantického anime pro kluky je buď obscénní ecchi nebo adaptace hry, ve které je účelem dívčí hrdinky svést a následně zneuctít, se občas hodí zavzpomínat na kousky, které jsou v tomto jiné a kde jsou city mužských hrdinů čisté, stálé a soustředěné na jednu dívku. Normálně jsem celkem zaujatý proti modelu, ve kterém se na sebe hlavní hrdinové jen červenají a pomalu si ani pusu nedají, ale v tomto případě to funguje (možná proto, že Randó prostě musí předstírat dívku). Pokud hledáte nenáročnou romantickou a komediální oddechovku s občasným výskytem kalhotek nebo poprsí,  Pretty Face zkuste.

coverNázev: Pretty Face [プリティ フェイス]
Autor: Kanou Yasuhiro [叶 恭弘]
Rok vydání: 2002
Délka: 6 booků
Vydavatel: Shueisha (jp), VIZ (en)
Další odkazy: ANN,