Pokud vám jména jako Superman, Aquaman, Flash nebo Batman nic neříkají, můžete rovnou přestat číst, o prasárnách bude až příští článek. Zbytek z vás bude nejspíš tušit či vědět, že existuje něco jako   jako Liga Spravedlivých, tedy společenství těch „hodných“ amerických hrdinů. Stejně tak budete nejspíš vědět, že spousta z těchto hrdinů, kteří chrání svět před zlobou a nenávistí, má své mladší verze nebo pomocníky. Pomocníci jsou samozřejmě naprosto nadšení z toho, že na ně každý kouká jen jako na nižší ligu, béčkový doprovod silnějších a hustějších nebo jako na levnou pracovní sílu. Občas kvůli tomu vznikají rozepře, koneckonců hádku Batmana s Robinem jste mohli vidět i ve filmu Batman & Robin (kvalitu snímku ponechávám bez komentáře).

No a tohoto pocitu „béček“ využívá nový setting (stejnojmenný komiks jsem nečetl, ale údajně má jít stejně o něco jiného) Young Justice týmu. Mladí hošové se hrozně těší, až jim jejich dospělí parťáci konečně udělí právo vstoupit do slavné základny Ligy Spravedlivých. Den D skutečně nastal, ale ve chvíli, kdy zjistí, že jde v podstatě o habaďůru, celé nadšení je v trapu. Jenže… kdo by se s tím smířil, že? Takže hurá do akce, která mocným nepřipadala důležitá. Tým složený z Boy Flashe, Aqalada a Robina vyráží!

Celkové dojmy z pilotního dvojdílu jsou veskrze pozitivní. Seriál se nebere přehnaně vážně a i když je cílený na puberťáky, nebude urážet ani české komiksové důchodce. Krom Aqualada (kterého omlouvá to, že jde o zbrusu nového hrdinu) není navíc žádný mladých a neklidných vyslovený dobrák a kliďas, takže hrozí reálná šance, že se postupem stmelí v epesní sbírku pošuků, kteří budou cítit potřebu ukázat staříkům, jak se ta spravedlnost vlastně dělá. Dobrou zprávou pro fanynky komiksů je výběr dabérů, protože Aqualad i Super Boy znějí jako ideální zahřívače postelí. Fanoušky zatím zklamu, v pilotním kousku se mihne pouze jediná z budoucích hrdinek a to Miss Martian (slint! zelená holčina!).  Artemis (čert ví, o koho má jít) se zřejmě přidá až později. Nezbývá než počkat si na leden.