Cecily Campbell je stejně chytrá jako plochá a obě tyto skutečnosti jsou v podstatě jejími základními rysy. Před měsícem po zesnuvším otci převzala roli rytíře rodu Campbell a je zelená jak stejnojmenný nápoj. To jí ovšem nebrání odhodlaně se stavět veškerému nebezpečenství, před kterým by soudný člověk vzal nohy na ramena. Tím spíš, když by věděl, že meč drží jak prase kost a seřeže ho kdejaký dřevárník. Dle očekávání tak jde naší malé Cecilce oděné v Breast Plate +20 na odvahu -20 na inteligenci velmi záhy o kejhák. Spasí ji tajemný Luke, používající v boji motorovou pilu maskující se za katanu, která ve středověku evropského typu nepůsobí o nic méně exoticky.

Protože sám nosí na krku mašličku +10 na coolness -7 na inteligenci, doprovází ho elfí loli, která mu chvílemi supluje zdravý rozum. Luke navíc není jen tak obyčejný hustotýpek, s velkou pravděpodobností jde o nejlepšího kováře v okolí. Co čert nechce, Cecilka si v potyčce s ožralou zlomí rodinný mečík, a po dlouhém přemýšlení si jeden z místních kovářů (kteří mimochodem dělají meče po vzoru Sarumana pouhým odlitím do formičky) vzpomene, kde Luke+loli bydlí. No a od té chvíle je jasné, že s klidným životem na samotě se milý kovář může rozloučit, Cecilka mu do smrti nedá pokoj. Otázkou je do čí smrti. S úrovní jejích bojových schopností bych si byl i ochoten tipnout;)

První díl nenadchnul, nepobavil, ale ani neurazil. Animace vypadá lépe než vše, co jsem zatím tento kvartál viděl (zkouším vytěsnit z paměti, že ocelový hrudní plát hrdinky má tendence se občas mimo oblast prsních svalů chovat jako látkový). Dabing jsem také přežil bez výhrad, takže v podstatě jediné, co seriálu  ubírá na kouzlo je neuvěřitelná klišovitost a archetypálnost. Skoro jsem až ochoten se vsadit, že Cecilka ani neumí vařit.  Možná jí křivdím a není ve skutečnosti úplně hloupá, jen trpí chorobnou potřebou pronášet slaboduché fráze a potřebou hrát si na paladinku. Bohužel, když je vám od prvních minut po odeznění openingu jasné, kam se bude děj dílu ubírat, těžko z toho budete nadšení. Doporučuji všem, kteří hledají absolutně nenáročnou fantasy oddechovku a nevadí jim klišé.