Zápletka může znalcům žánru vzdáleně připomenout třeba Krále Šamanů nebo Jú Jú Hakušo, mnohem bližší by však mohl být spíš Katekjóši hitman: Reborn!. Rikuo Nura, toho času mladinký student střední školy, nepatří zrovna mezi nějaké hustobijce nebo školní drsňáky. Vzhledově spíš připomíná Negiho z Mahó sensei Negima. Na druhou stranu je právě on následníkem a budoucí hlavou klanu Nura. Klanu démonů, příšer a jiných nadpřirozených bytostí. Tato vyhlídka ho z počátku příliš netěší, sám v sobě má ze 3/4 lidskou krev. Ta poslední čtvrtina však patří legendárnímu Nurarihjonovi, legendárnímu vůdci reje nadpřirozené hordy. Jeho otec, poloviční démon, si přál, aby měl mladý Rikuo možnost zvolit si svůj osud sám a proto na jeho následnictví ostatní členové klanu nesmějí tlačit, ani ho přemlouvat. Sám si zvolil cestu démona, ale jeho syn je zatím pevně rozhodnut jít lidskou cestou.

Jak je nejspíš i průměrnému diváku Babicových dobrot jasné, nebude trvat dlouho a chudák Rikuo bude muset začít svoji nelidskou složku opět používat. Jeden si sice může hrát na hodného průměrného kluka, ale když jde o kejhák kamarádům a zejména kamarádkám, jde všechna hrdost stranou a bojuje se o život. Co na tom, že tou kamarádkou může být třeba členka klanu slavných exorcistů, která touží vše nadpřirozené sprovodit ze světa? Dějová linie není a ani nebude nijak zvlášť originální, ostatně co v tomto žánru pořád vymýšlet, jede se pěkně podle šablony od prvních krůčků, přes první boje, trénink, další boje, další trénink… no vždyť to znáte. Setting už je na tom co do originality lépe, tolik postav japonského folkloru jsem najednou neviděl, ani nepamatuji. Od těch běžných jako je třeba kappa nebo juki onna až po ty méně známé jako je třeba kamaitači. Jednoho docela baví takto se při čtení vzdělávat.

První díl seriálu mne překvapil. Většinou velmi příjemně. Animace je skutečně na úrovni, a pokud ji udrží, půjde o nejlépe animované fajto letošního roku (možná i vč. loňského). Folkloristy potěší rozličné příšerky, dívky potom sestava více či méně kvalitních bišíků. Pokud vám, milé dívky, vadí dětská podoba hlavního hrdiny, nemusíte zoufat, v manze se vyskytuje čím dál méně. Hudba, ač si jí běžně zrovna nevšímám, vybočuje z běžného průměru a i opening se mi tak nějak vepsal pod kůži. Dabing postavám sedne jak hrnec na pozadí a pokud dívky potřebují další kníkací záminku, tak hlavního hrdinu mluví sám Lemrouch z Code Geass. Z čeho už tolik spokojený nejsem je ohlášená délka. 24 dílů ve chvíli, kdy je venku nějakých 115 kapitol mangy, to není zrovna mnoho. Zvlášť, když první epizoda pokryla nějakých 20 stránek. Doporučil bych asi všem fanouškům žánru, bišíků a japonské mytologie.

Další informace: anidb (en), ANN (en), Akihabara (cz)