Něco málo o zápletce mangy jste se mohli dočíst v říjnovém přehledu. Seriál samotný mangu prozatím sleduje stránku za stránkou. Maličký Lag Seeing je opatřen dodejkou, Gauche Suede ho vyzvedne a vydává se ho doručit. Cesta pustinou, která malého potížistu Laga navždy změní, začíná. Původně jsem se trochu bál, že tato pasáž bude vypuštěna a budeme se s ní seznamovat až prostřednictvím flashbacků hlavního hrdiny, ale k mé radosti se tak nestalo.

Po celou dobu sledování jsem se nemohl zbavit pocitu, že je mi tu něco povědomé. Chvilku to trvalo, ale už vím, co mi LB připomíná – FMA. Ne zápletkou nebo postavami, ale modrými uniformami včelích pošťáků a možná trochu zvláštním settingem, který je někde na pomezí mezi steampunkem a světem Naušiky. Animace odpovídá Studiu Pierrot v plné síle. Zapomeňte na diskutabilní (čti odfláklou) animaci Bleache nebo Naruta, první díl oprašuje spíš Dvanácti královstvím. Upřímně doufám, že udrží nastavenou laťku a nečeká nás chmurný propad do stavu, kdy děj je zajímavý, ale animace je jen tak, aby se neřeklo, že jsou to jen namluvené obrázky.

Lag zní prozatím jako malý spratek, doufám, že jak zestárne, bude se poslouchat lépe. Zvědavý jsem také na Niche, stejná dabérka mluví Cecilku a tam nijak zvlášť nepřekvapila. Prozatím jsou mé dojmy ze sledování veskrze pozitivní, převod z mangy prodělal Letter Bee na výbornou, konstrast barev navíc dál prohlubuje zvláštní atmosféru tohoto světa. S klidným svědomím doporučuji všem, kteří nejsou zapřísáhlými odpůrci fantasy.