Základní zápletku jsem nastínil už v článku o tom, na co se v říjnu můžete těšit, takže se k ní nebudu vracet. Ono se toho zase tolik nezměnilo. V prvním díle se náš borec stává dívkou, čehož k překvapení asi každého normálního chlapa nevyužívá k bližší prohlídce jemu doposud neznámého materiálu. Naopak se poměrně rychle s tímto problémem vyrovnává a nijak zvlášť ho nepřekvapuje, že se mu posunulo těžiště nebo tak nějak. Záhy se setkává se svojí novou spolubojovnicí, která je drsná jak šmrigl a pro násilí či hrubé slovo nejde nikdy daleko. V reálu je ovšem submisivní a zakřiklou knihovnicí, která jak už to u snad všech knihovnic bývá, má na na svůj věk načteno, takže si i zdánlivě nevinné situace vykládá zvrhle. Inu, nadržená školačka.

Fanservisu proti manze citelně ubylo a můžu říct, že je to v podstatě ku prospěchu věci. Již zmíněný slovní fanservis knihovnice je sice velmi předvídatelný, ale neurazí. Co naopak urazí je smutný fakt, že animace místy připomíná narychlo spíchnuté hentai. Je na tom sice lépe než Nyan Koi!, ale stejně mám obavy, jak budou vypadat další díly. Dabing se nedá považovat za nic extra, namluvení hlavního hrdiny je vzhledem k tomu, že přes změny pohlaví nedochází ke změně dabérky, vysloveně slabý. Středoškolák do mluví jako filmový gay… děkuji nechci. Plyšáci ze série harakiri (fakt harakiri, ne seppuku) mají sice hlasy divné, ale k jejich vyvrhnutým tělíčkům docela sedí.

Přiznám se, že nevím, co si mám slibovat od dalších dílů. Proti manze dochází k drobným změnám, které jsou jedině ku prospěchu věci, takže by to seriál mohl dotáhnout na lepší hodnocení, než předloha. Nicméně vzhled prvního dílu spíš probouzí obavy, jak bude seriál vypadat za 5 dílů.