Kdybych neznal předlohu, tipoval bych, že má bezprostřední reakce bude velmi podobná této. Všude kalhotky, zombíci, krev, další kalhotky, minimálně sedmičky kozy, prostě ráj pro puberťácké oko. Bohudík, nebo možná bohužel, předlohu znám, a proto to zkusím pojmout trochu obšírněji. Děj se točí okolo střevoškoláka jmeném Takaši. Ten se (nečekaně) na začátku dílu chová jen jako ufňukaný emo debil, kterému se nelíbí, že se holčička, co mu v pěti letech přísahala lásku, o deset let později nechává piglovat jeho nejlepším kamarádem. Přesto mu zůstávají alespoň nějaké ty pozorovací schopnosti, a tak si všimne, že divný mrtvý týpek pokousal u brány školy tělocvikáře. Každému, kdo někdy viděl nějaký zombie horor, je jasné, co bude následovat. Učitel lavinovitě roznáší nákazu na vše živé v dohledu a školní pozemek se tak mění v bojiště. A nejen školní pozemek…

SFK se bojí, že podobně pitomý a emařící zůstane hrdina i v budoucnu. Díky bohu tomu tak není, Takaši se začíná jako chlap chovat už v prvním díle a dál jen drsní. Bohužel nemůžu říct to samé o jeho dávné lásce Rei, která se jako kráva chová téměř neustále a já být Takašim, nejdřív obrátím baseballku proti ní. S postupem času se v manze i ona lepší, ale nejsem si jistý, že to seriálu pomůže – v manze mi TOLIK nevadila. Bohužel dabing její nesnesitelnou povahu přivádí k dokonalosti. Další členové týmu jsou na tom naštěstí lépe. Obtloustlý pošuk Kóta, který je magor do palných zbraní, vypadá v anime ok a jeho popisy nadchnou každého military freaka, spolužačka „kašli na Rei a choď radši se mnou, jsem chytřejší“ Saja proti manze nevybočuje a nezbývá než se těšit, až se k týmu přeživších přidá Alice. Nečekejte od nich žádné zázraky, v podstatě co dívčí postava, to jednoduchý archetyp s hypretrofovanými prsními žlázami, ale většina z nich aspoň neruší (neplatí o školní sestře, pro kterou museli upravit fyzikální zákony, aby byla  se svojí „nadílkou“ vůbec schopna chůze).

Jak jsem již v úvodu naznačil, čeká nás v podstatě seriál o boji o přežití, kalhotkách, kozách a dalších druzích fanservisu. Děj se postupně konsoliduje, i když stále v podstatě vybírá klasická hororová díla (mimochodem název každé kapitoly mangy je parodií na nějaký existující film – vizte třeba Dead house rules). Hrdinové sobě opatří lepší zbraně, nové společníky, vozítko a můžou vyrazit, aby mohli po cestě dál upgradovat equip :) Nic víc, nic méně. Což je bohužel jedna z věcí, která mi na manze vadila (tedy krom těch koz). Aby těch neradostných zpráv nebylo málo, tak první díl anime pokrývá první kapitolu mangy. Můžeme se tak těšit na VELMI rozvláčné, byť zajímavě naanimované  (jak taky u madhouse jinak ,že – bohužel opět myšleno jak v dobrém, tak zlém, už první epizoda ukazuje animační rozkolísanost) zombácké dílko. Doufejme, že zrychlí aspoň na 2-3 kapitoly na díl, jinak holt unudí i fanoušky ecchi bojů. Celkový dojem není nijak valný, ale utěšuje mne vědomí, že se to bude časem zlepšovat. Jen tak nějak nevím, komu první díl doporučit. Možná Mortovi:)

Další informace: anidb (en), ANN (en), Akihabara (cz)