Nemá smysl chodit kolem horké kaše. Hlavní hrdina chodí na poměrně speciální střední školu. Školu, která dělí studenty do tříd velmi striktně podle toho, jakých výsledků dosahují v písemkách. A podle toho také zařizuje jejich třídy. Takže zatímco třída jedničkářů je vybavena křesly, samoobslužným bufetem a zápisky si studenti píší na laptopech, třída propadlíků vypadá jako studentova noční můra. Vše se rozpadá, vybavení veškeré žádné, prostě konečná pro budižkničemy a povaleče. Souhrou nešťastných událostí hrdina a jeho přátelé končí zcela nečekaně právě zde. Ne, že by snad byli všichni tak hloupí, jsou prostě… speciální. Ale dělení podle výkonu není jedinou zvláštností této školy. Tou druhou je speciální síť, kterou je pokryta a která umožňuje studentům vědomostní souboje pomocí virtuálních avatarů, které mohou kdykoliv při svolení učitele povolat. A s jejich pomocí se dá dosáhnout ledasčeho. Například se přesunout z rozpadající se třídy rovnou do nebe, které prozatím okupují šprti. A právě o to se budou hrdinové snažit.

Nápad jistě zajímavý, množství kliché se sice nelze vyhnout, ale ostatně… diváci by o to nejspíš ani nestáli. Proto jsou i postavy voleny tak, že je zkušenějšímu fandovi od první chvíle jasné, kdo je kdo. Tedy téměř. Máme tu populární agresivní kamarádky z dětství, které po vzoru Asuky jistě nedovedou ani oškrábat brambory, máme tu roztomilé inteligentní introvertky (může mi někdo vysvětlit, proč tyhle charaktery musí mít minimálně trojky prsa?), máme tu lesbičky, které žárlí na hlavního hrdinu, máme tu typického „žiju sám, protože rodiče pracují v zahraničí“ ňoumu v hlavní roli… ale také tu máme třídního Voyera, notorického crossdressera a také homosexuála. To aby měl hrdina v romantice pořádný výběr. Nemůžu říct, že by mne někdo z nich vysloveně zaujal (s drobnou výjimkou v případě agresivní matematičky, pro ty mám slabost), ale nikdo ani výrazněji nevadí.

Celkově vzato… pokud čekáte jednoduchou kalhotkovou školní komedii, nejspíš budete zklamáni. O nosebleed sice není nouze, ale vysloveně ecchi záběrů je minimum – a to jsou to ještě většinou záběry milého crossdressera. Pokud budete očekávat příliš, budete pravděpodobně zklamáni rovněž. Přes zajímavý nápad se souboji avatarů se zatím zázrak nekoná. Ale jako zajímavá varianta oddechového seriálu to zatím nevypadá úplně zle. Zvláště v porovnání s lednovou konkurencí.

Další informace: anidb (en), ANN (en), Akihabara (cz)