Hned za ním stojí 6 dívek, spanilých jako z růže květ. Kdo by však čekal, že už má hodňouš v podstatě vyhráno a zmíněné spolužačky se mu budou nabízet v podstatě samy, je na omylu. Seriál není míněn jako letní odreagovávačka pro fanoušky ecchi žánru. Pokud patříte mezi tu část mužské populace, která plnými doušky hltá seriály, kde zamindrákovanému, blbému a pocit trapnosti vzbuzujícímu hlavnímu hrdinovi leze do postele cokoliv, co má byť náznak ženského pohlaví, můžete rovnou přestat číst a jít se poohlížet po jiném zdroji zábavy. Netvrdím, že se v průběhu seriálu do našeho hodňouše žádná nezamiluje, ale zas TAKTO snadné to mít rozhodně nebude.

Ale vezměme to od počátku – Tačibana Džuniči je ntypický  středoškolák. Má mladší sestru, přespává ve skříni, ze které si udělal planetárium, a jeho zájmy odpovídají zájmům běžného zdravého dospívajícího chlapce. Jeho největším problémem je nemilá skutečnost, že se na něj před dvěma roky vyprdla dívka a nepřišla na slíbené rande na Štědrý den. Že bylo jeho první, snad netřeba dodávat. Letos je však Džuniči pevně rozhodnut nenechat se vyšplouchnout a dotáhnout rande v tento populární termín do úspěšného konce. Jeho prvním pokusem bude shodou náhod nejhezčí dívka školy, prostoduchá Morišima Haruka. Jaké má hodňouš šance nechám na vašem úsudku, jen dodám, že Morišima v něm okamžitě hodného kluka poznává a podle toho se k němu také chová.

Celkové dojmy z prvního dílu jsou tak trochu rozpačité. Bez mučení přiznávám, že hodné kluky nemám zrovna v lásce – tiše a trpělivě čekat v koutku, až se nějaká slituje, to zrovna nepatří mezi vlastnosti hodné správného muže. Na druhou stranu… Džuniči možná tak úplně marný nebude, v závěru prvního dílu ukazuje, že přece jenom nějaké koule má. Dívčí postavy, které ho obklopují, prozatím vykazují jasné archetypální rysy a nejsem si zrovna jistý, nakolik se jim podaří opustit pevně dané přihrádky. Nezbývá než doufat. Vzhledem k tomu, že každé hrdince by měl být věnován prostor 4 dílů, mohly by dostat i nějaké ty reálné obrysy. Zvěrečné díly do typické „šestadvacítky“ pak budou nejspíš věnovány velkolepému finále, které bude pravděpodobně zakončeno happy endem.  Důvod? Japonsko je plné „hodných kluků“ bez ženské a je třeba v nich živit naději, aby řádně platili daně;) UPDATE: Tak ne, spletl jsem se, každý z bloků je uzavřený, minimálně po první čtyřce to vypadá, že se vracíme na začátek prvního dílu a hrdina volí jinou cestu. Přesně jako ve hrách. A komu seriál doporučit? Hmm… nejspíš hodným klukům a všem, kteří je mají rádi.

Další informace: anidb (en), ANN (en), Akihabara (cz)