Mno… perex bych měl za sebou a jak tak koukám ke konkurenci, jak vypadají první články, je potřeba hned v počátku informovat případné budoucí čtenáře a trolly, o čem hodlám psát. Odpověď je prostá – netuším. Podle mého oblíbeného citátu (děkuji julčo) je blog zhruba o tomto:

naprosto nudni a nezajimavi lide sem pisi naprosto nudne a nezajimave veci ze sveho naprosto nudneho a nezajimaveho zivota. A jeste si navzajem tyto sve „vytvory“ ukazuji a pomeruji!

To by mne asi nebavilo. I když… to poměřování možná nezní tak špatně! Na druhou stranu, protože nepředpokládám, že bych měl v českých vodách nějakou relevantní konkurenci, stejně nebudu mít s kým poměřovat (Bloguju pět minut a už zním jak Hulán, co?). Mno stručně a jasně, většina postů zde se bude točit kolem anime, možná mangy a komunit českých fanoušků a fanynek tohoto veskrze špatného a kýčovitého fenoménu.

Pokud někoho zajímá název blogu – vychází z toho, že se sledování japonských animáků věnuji něco přes sedmnáct let. Ne, že by se to nějak odráželo na mých znalostech, jenom po všech těch letech mnohem víc brblám a vím. Původně jsem tam chtěl místo veterána vecpat důchodce, starce nebo nějaké podobné slovo, které by hezky vyjadřovalo, jak se občas cítím, když poslouchám zapálené debaty nováčků, ale bylo mi to rozmluveno. Ale možná to tam časem v nějaké formě vrátím.

Co tedy můžete čekat, že tu najdete, případně nenajdete:

  • obrázky koťátek – děkuji, nechci
  • obrázky čehokoliv jiného roztomilého – budu se snažit držet je na minimu
  • hrubky, newspeak, blogískovštinu – hrubky viz předchozí bod, zbytek neget
  • bleskovky, spřáteláky, diplomy – to jste tu špatně, čelem vzad
  • Remcání a brblání – rozhodně!
  • Reporty z akcí – nooo… podle toho, jak moc budu líný
  • Pomlouvání vašich oblíbených seriálů – ano, ano a ještě jednou ano!

Vítejte na 13. podlaží…