O čem má být, rozpitvávat nebudu, kdo neví, může si to přečíst v přehledu říjnových kousků. První díl jde poměrně věrně ruku v ruce s předlohou, Kuro na útěku potkává svoji osudovou lásku, odhaluje její neobvyklost, do toho zběsilý útok, spousta krve a tak. Je jí dost na to, aby si divák sadista užil, ale přesto to nějak není úplně ono. Proti manze jsou totiž některé scény vynechány či změněny. Chybí zarostlý hrdinčin klín, chybí divoký a nespoutaný sex. Milovníci dokonale vyholených dvanáctiletých hrdinek si odpustí komentáře o odpornosti bobříků, k drsné středověké době to prostě patří a basta!

Sice toto pozměňování scén chápu, takovouto věc by do televize jen těžko pustili, ale na stranu druhou tím dostává hloubka postav povážlivé trhliny. Ono se bude dost blbě ukazovat láska hrdinů až do skonání věků a až živočišná potřeba být tomu druhému na blízku, když si sotva vymění pár polibků, že. S napětím očekávám další díl, který rozhodne, jestli má smysl Kurozuku vůbec zkoušet. Kvalita videa byla bohužel dost slabá, tak nevím, jestli jde o chyby kresby nebo ne. Co se týká soubojů a celkového ladění, TAKHLE měl podle mne vypadat přetmavený Blade of the Immortal. MADHOUSE prostě umí, i když je znát, že ani zdaleka nejde o jejich vlajkovou loď pro tuto sezónu.

PS: Opening je pravděpodobně pokusem o kopírování drsných openingů ve stylu Death Note či Mnemosyne. Bohužel, zde to vysloveně nefunguje, video je sice zajímavé, ale hudba je děsná.