V prvních třech dílech se toho v podstatě moc nestane. Neznámý bičík doplave na podivný ostrov, začne tam chodit na střední a velmi rychle zjišťujeme, že to není jen tak obyčejná střední a koneckonců že i rusovlasý elegán není průměrný střevoškolák. Záhy totiž začíná se svým krutodémonským mechem bojovat proti lišejníkům zbytku obyvatel školy, kteří je touží zneužít na uchvácení světové moci a jako bonus mezitím přefiknout 4 panny z ostrova (čert ví, jestli jich tam víc nemají). O jednu se pokoušejí od počátku seriálu. To Červenáček nemůže dopustit a všem ukazuje, že proti jeho hračce, kterou mu věnoval dědeček, si prostě neškrtnou a panna tak zůstává v jeho moci a on ji bude bránit.

Neviděli jsme to už někde? Viděli, mockrát. Jenže tentokrát to až příliš připomíná Utenu. Bohužel pouze připomíná. Na jedné straně tu tak máme velmi zajímavý mecha design (od lidí co za sebou mají tituly jako rahxephon, eureka 7 a bouen no xamdou, Gurren Lagann), slušný vzhled postav i nějaké to smítko dobrého nápadu. Jenže… tím jaksi končíme. Za příběhem sice stojí člověk, který má značný kus Uteny na svědomí, jenže… to nefunguje. Místo jedné udělat rovnou čtyři Rose bride, místo samotné Uteny dosadit pako, které si říká Ginga Bišónen (galaktický šamponek) a jako protivníky místo duelistů vyšinuté středoškoláky s maskou. Nevím proč, ale připomíná mi to Kurohana arc z uteny (jo, ten co mi přijde zbytečný). Nezbytnou kulisou jsou samozřejmě klasické „soubojové nástupy“ doplněné zpěvem, aby podobnost trefila i toho posledního naivku. Do toho se nemůžete zbavit dojmu, že se autoři pokoušejí naroubovat na Utenu kousky Gurren Lagan. Opět skvělá záležitost, ale v kombinaci to skřípe.

Mám Utenu moc rád. Proto nechápu, kde se co mohlo pokazit v tomto případě. Je to jako když dáte neschopnému člověku stavebnici a vedle ní obrázek výsledku. On ví, čeho má dosáhnout, má na to ty správné kousky, ale stejně to tak nějak nejde dohromady. Dával jsem seriálu několik dílů a doufal, že se třeba nějak posune, ale začínám se bát, že zázrak se konat nebude. Nic tomu totiž nenasvědčuje. Doporučil bych milovníkům mechů a gundamů, fandům Uteny jedině jako prostředek k vytočení se.

Další informace: anidb (en), ANN (en), Akihabara (cz)