Tak především je hlavním hrdinům už rovných třicet let. Absolutní vztahová nezkušenost zůstává. Ale na rozdíl od Futari Ecchi (manga zmíněná v perexu) nezačínáme sňatkem a první společnou nocí obou zelenáčů. Je nová doba a dohazovačky už pravděpodobně vůbec nefungují, takže bude třeba hrdiny nejdřív zachránit od života poustevníků. A v mezidobí je samozřejmě náležitě instruovat a poučit, protože přes obecně rozšířený názor není porno zrovna ideálním učitelem. A protože osamělé tápání (případně tápání ve dvou) by na rozdíl od mangy v seriálu dvakrát divácky nefungovalo, přichází na scénu „bůh sexu“, který má bojový úkol, zbavit hlavní hrdiny tricetiletého panictví/pannenství. Zpočátku na to jde velmi svérázně, nabízí nejprve vlastní pozadí, posléze dokonce mladšího brášku.

Vůbec celkově jsou jeho výstupy extrémně WTF a v prvním díle jsem si nebyl jistý, jestli si z nešťastných neveršuků nedělají autoři prostě jenom srandu. Bizarní a za vlasy přitažené scénky od začátku do konce. K puštění druhého dílu jsem se tak musel celkem dokopávat. Přece jenom, podle popisů jsem čekal něco jiného než neustávající záplavu podivných momentů, prokládaných vypípávaným poučováním zvrhlého boha. Druhý díl už naštěstí skutečně působí tak, jak bych si představoval. Pravda, pořád se tu vyskytuje dost svérázný humor, který nejspíš část lidí odradí, ale přesto… už to má něco do sebe. A co si budeme nalhávat, díky agresivní atmosféře dnešní doby se nás čím dál víc bojí navazovat hovor se ženami, naše zkušenosti váznou a sáhnout po příručce pro puberťáky se v knihkupectví stydíme. Proto je dobré uvítat každý zajímavý počin, který jednoho naučí, že pokud touží po ženě, je dobré taky vstát od počítače a jít ven mezi lidi (a lidmi nemyslím dívky z oddělení typu call center, v Japonsku to možná funguje, ale v českém prostředí by vám taky mohl implodovat mozek, než se vám podaří odloudit raněný kus od zbytku stáda).

Dojem z prvního dílu asi část cílové skupiny odradí, což je škoda. Na druhou stranu pravděpodobně přitáhne osazenstvo 4chanu a také nějaké yaoistky, takže se to vyrovná. A třeba díky tomu tyto pomýlené ženštiny začnou chodit více mezi normální lidi, najdou sobě hodného muže a přestanou na ty hnusy koukat. I když… *představuje si, tvora, který vznikne křížením yaoistky a /b/tarda…* Ne, lepší bude, když ani jedna ze zmíněných skupin nebude chodit mezi lidi. Ale zpět k seriálu. Druhý díl můj názor o dost vylepšil a doufám, že podobným stylem bude pokračovat i nadále. Doporučil bych všem, kteří to potřebují a taky těm z vás, kteří se rádi poučí/zavzpomínají na své faily a nevadí jim pokleslý humor.

Další informace: anidb (en), ANN (en), Akihabara (cz)