Samozřejmě, že z akademie má Maja radost asi jako malé dítě ze lžíce rybího tuku. Škola plná pošuků věřících na magii vedená otylým vousatým starcem… něčemu takovému prostě nesmí být povoleno existovat (sbohem, školo v Bradavicích :P ). Pohřeb otce však nedopadne úplně dle očekávání a tak má chudák holka najednou plné ruce práce s tím, jak dostat tatíka zpět do rakve. Že vám to jako zápletka zatím nestačí? No… ono to nebude tak jednoduché. Aby toho nebylo málo, vedle té současné dějové linie (1999) běží ještě linie roku 2012 (neslyšeli už jste tohle číslo někdy?). Těžko říct, co se v tomto roce děje, nicméně skutečnost je taková, že jistá konspirační skupina do roku 1999 vysílá své agenty, s cílem získat jakýsi klíč. V současné chvíli už zbývá pouze jediný z nich – Číslo 6. Právě na něm teď spočívá úspěch celé mise. Nebude to ale mít zrovna snadné, ihned po svém příchodu se totiž setkává s Majou, která trpělivostí dvakrát neoplývá a je tak trošku… sadisticky zaměřená.

Nemůžu říct, že bych po vlně rozpačitých pocitů a zklamání z letní sezóny od Occult Academy něco očekával. Prostě jsem si řekl, že když už se mi to tu válí, prostě to zkusíme. A víte co? Dobře jsem udělal. Těžko tu můžu rozebírat děj, který byl prozatím skutečně jen letmo naťuknutý, a u kterého se dá předpokládat jistá epizodnost spojená hlavní linií příběhu – ale to nevadí. Co totiž rozebírat můžu je uchopení celého projektu. Hlavní hrdinka patří od prvního okamžiku mezi jasné favoritky léta. Je arogantní, hubatá, inteligentní, sadistická a přezíravá – přesně takové mám rád. Speciálně pro Trpaslíka  a Ivanhoea – vsadil bych se, že dokonce ani neumí vařit! Přesto působí dojmem, že má všech 5 pohromadě a pro své chování má opodstatnění (sakra už jsem ani nedoufal, že by nějaké takové anime v létě vyšlo). I když by mělo jít z větší části o vážnou a konspirační záležitost (dospělí mají totiž zjevně PLÁN, který jim ředitelská dcerunka bude hatit), autoři se toho nebojí a do seriálu vkládají humor. Humor, který na rozdíl od Angel Beats! prozatím netahá za oči a díky charakteru hlavní hrdinky do celku pěkně zapadá. Doufejme, že to vydrží.

Vedlejší postavy jsou zatím načrtnuty jen velmi nahrubo a nedá se předpokládat, že by u nich autoři šli nějak do hloubky. Ostatně nejspíš právě proto jim v rámci dílu nedávají nijak moc prostoru. Většinová akce  se tak bude motat kolem Maji a Čísla 6 (který se jmenuje Učida). Zvuková stránka na mne poprvé z letních kousků celkem zapůsobila, u předchozích jsem ani neměl potřebu se o ní vůbec zmiňovat. Prostě je to ono, konečně mám pocit, že nesleduji nějakou céčkovou záležitost. Animačně je na tom seriál ještě lépe. Nějaký Madhouse se vedle toho může jít zahrabat. Nikde nevznikají žádné na první pohled zaznamenatelné problémy, character design celou dobu sedí a nikde (ani v soubojích) „neteče“. Těžko říct, jestli je to tím, že už jsem odhodil veškerá očekávání, ale pravděpodobně jsem našel seriál, u kterého stoprocentně vydržím. Jako první z letní nabídky totiž působí kompaktním dojmem. Teď se jen modlit, aby nešlo o „promo“ díly a kvalita animace po dvou dílech nepadla.

Další informace: anidb (en), ANN (en), Akihabara (cz)