A vzhledem k tomu, že tou speciální schopností je v případě hlavního hrdiny Infinite Stratos pilotování kybernetického bojového oblečku, půjde víc o peklo skutečné než peklo v přeneseném významu slova. Nikdo netuší, proč je Ičika zvládá pilotovat (a jestli to bude proto, že má v nitru citlivou dívčí stránku, pošlu autorům tikající balíček). Jasně, jeho starší sestra byla dřív světovou šampionkou, ale to nevysvětluje vůbec nic a tím méně jeho neskutečný talent (nejen, že od počátku zvládá pilotovat, ale skoro nikdo se mu nevyrovná). Samozřejmě, na škole je od prvního okamžiku za hvězdu. Nejen, že je bratrem nejpřísnější z kantorek, kterou mladinké pilotky uctívají víc než Billa Kaulitze a My chemical romance dohromady, ale zároveň je dobrosrdečný, pohledný a pozorný. Navíc má mezi nohama proprietu, která nedá patnáctiletému dívčímu podvědomí spát. Všechny jsou inteligentní a extrémně schopné, takže nebudu tvrdit, že se ho pokouší sbalit a ojet vědomě, ale pubertální libido je sviňa.

A o co, že vlastně v seriálu jde? No… pokud bude mít jen dvanáct dílů, které jsou zatím potvrzené, pravděpodobně jsem 80% děje popsal v předchozím odstavci a zbytek děje si budete muset přečíst v novelách. Harémová linie je poměrně klasická, Ičiku obdivují hordy děvčat z celé akademie a nejblíž se lepí kamarádka z dětství a speciální vyslankyně z různých koutů světa (toho času Anglie, Francie, Německo a Čína, která je zároveň druhou kamarádkou z dětství). S kterou nakonec skončí není zatím „vůbec jasné“. Ani trochu. Ale tak třeba mě tentokrát překvapí. Co se týká zbytku děje: Na světě existuje limitovaná edice těchto bojových obleků (pár stovek), které jsou navíc používány čistě pro sportovní účely (fakt! To, že mají palebnou sílu bitevního křižníku, to je jen kvůli sportu). Tyto modely navíc vyrábí sestra „kamarádky z dětství“, která se úplně náhodou stáhla do ústraní a o jejím aktuálním pobytu nikdo nic neví. Když na školu zaútočí neidentifikovatelný oblek, který navíc nemá živého pilota, je jasné, že doba, kdy se ISka používala jen pro sport, nenávratně končí.

Jak je nejspíš z popisu zřejmé, IS bude originální asi stejně, jako přijít na anime con v cosplayi z Naruta nebo Bleache. Místo snahy o inovaci je tu jasně patrná snaha dodržet všechna daná pravidla žánru. Jedinou drobnou výjimkou, která je pro některé ovšem silným impulsem ke sledování, je charakter dívek. Krom jediné výjimky  (a možná ještě jedné z učitelek) se totiž zatím hrdinky řadí do kolonky „tsundere“ charakterů. Co taky od sportovkyň-válečnic čekat jiného, že. A také proto slova o pekle hned v úvodu. V podstatě jedinou otázkou zůstává, kdy se o Ičiku poperou nebo si ho rozřežou na díly. Seriálu sluší také fakt, že fanservisové a ecchi záběry (pokud už se vyskytují) nejsou přehnané a při sledování neruší. Technické zpracování nijak nevybočuje z průměru žánru. Ke sledování se hodí pouze jako naprostá oddechovka, když potřebujete zabít čas (třeba u snídaně). Pokud navíc seriál zůstane na 12 dílech, nelze očekávat nějaké rozumné rozuzlení.

Další informace: anidb (en), ANN (en), Akihabara (cz)