Nad zemí Biscotti se stahují temná mračna. Její bojovníci  na bitevním poli září jako Kometa, vojevůdci jsou bezradní a obyvatelstvo upadá do deprese. Hrozí, že jejich odvěký soupeř z Garrettu pronikne skrz děravou obranu a pošle domácí tým na smetiště dějin. Vzhledem k tomu, že se princezna Millhiore nemůže spolehnout ani na posily z řad juniorů, po dohodě se zbytkem velení se rozhodne vše vsadit na jednu kartu. Koupí zámořského hráče, kterého obdivuje celá země. Právě on má spasit celý tým a ukázat nepřátelským kočkám, že se umí rvát jako pes! A když už se sahá po drastických krocích, proč nezajít ještě dál, třeba do jiného světa? Do typicky japonského fantasy prostředí se tak dostává netypický „japonský středoškolák“ (původem z Anglie). Jeho úkol bude prostý – nakopat prdel soupeřům a získat několik začervenání od princezny.

Proč začervenání a ne třeba něco víc? Především proto, že princezně je 14 a hlavnímu šotánkovi 13 let. A koneckonců jen málokteré z důležitějších postav (tím méně ženských) je víc jak 16 let. Můžou mít sice kočičí nebo psí ouška a ocásky, ale na nějaké ecchi můžete rovnou zapomenout, nad těmito hrdinkami bude slintat leda nefalšovaný pedo. Pokud vám předchozí odstavec přišel poměrně hokejový nebo vůbec sportovní, není to proto, že jsem prošvihl apríla a mám potřebu to teď dohánět. Izumi Šinku je totiž jedním z japonských šampiónů ve sportovním klání, které připomíná Ninja factor. A i když je v novém světě zpočátku vyjevený, rychle zjišťuje, že válka se tu nevede „doopravdy“ ale jde v podstatě jen o přezdívku pro souboje národních týmů v soutěži, která vypadá velmi podobně. Za účasti nadšených komentátorů si to na bitevním poli rozdávají skupinky rozdělené mezi obránce a útočníky a národy nadšeně fandí.

Zní to sice hrozně hloupoučce a nejspíš to takové i bude, na druhou stranu by to mohla být sakra zábavná podívaná pro děti před pubertou. Když tak přemýšlím, komu seriál doporučit, nikdo mne moc nenapadá. Takže to uděláme postaru – Máte rádi postavy, které splňují pedobearova kritéria? Zajímala by vás kreslená vzpomínka na drsnější hry bez hranic? Jste magoři do ouškatých postav? Nevadí vám, že se v seriálu nic moc dít nebude? Máte zbytečně mnoho volného času? Pokud odpovíte na většinu otázek kladně, pravděpodobně se vám bude seriál líbit. Zbytku populace doporučuji přejít. Update po 2. dílu: Chyba lávky, nakonec je to přece jenom ecchi s nezlezilejma…

Další informace: anidb (en), ANN (en), Akihabara (cz)