Protože minule docházelo k nedorozuměním ohledně popisů seriálů řeknu to tentokrát rovnou – komentáře k jednotlivým seriálům jsou psány na základě znalostí předlohy (mangy) případně informací z trailerů či oficiálních stránek. Zejména co se týká převodu mangy do anime se tedy realita ve finále může lišit. Vzhledem k tomu, že uvedené seriály začnou vycházet za cca 14 dní, není v mé moci si rozdílnost ověřit. Konkrétní články  o dojmech z nových seriálů sem napíšu až začátkem října. Také tu nebudu zmiňovat všechny tituly, ale pouze ty, které jsou něčím zajímavé.

Pokračování

Jak už jsem psal, letošní podzim obzvláště silná až přecpaná skupina. Nebudu je tu popisovat, spíš zmíním, o které kousky půjde. K mému zděšení se pokračování dočkalo například Queen’s blade – marketingová poučka „víc koz = lepší anime“ zjevně funguje.  Pokračuje i  série Asura Cryin‘, nejspíš jediný zástupce mecha v říjnové nadílce. Ano, je to sice překvapivé, ale po meších a lišejnících se tentokrát slehla zem.  Bez přerušení navazuje Shugo Chara, které se nejspíš snaží aspirovat na jednu z nejdelších shoujo sérii vůbec.  Údajně by nás mělo čekat dalších 51 dílů, což by po vysčítání dávalo hezkých 153 dílů. Z „klukovské“ romantiky se pokračování dočkal seriál o otaku dívce Nogizaka Haruka no Himitsu.

Nejočekávanějším pokračováním letošního podzimu je bezpochyby Inuyasha Kanketsu-hen. Po dlouhém přerušení by se mělo tentokrát dočkat zpracování posledních 21 knih mangy. Uvidíme, jak rychle to pohrnou, nejspíš můžeme čekat minimálně 52 dílů, mnohem pravděpodobněji nás však bude ušaté zamilované tele provázet skoro dva roky. Dalším pokračováním, které se nejspíš setká s nadšeným ohlasem, je Darker than Black.

Nyan Koi!

Nyan Koi!Zajímavý pokus pro kočkofily, který bych se nebál nazvat romantickou komedií s kočičí příchutí. Hlavním hrdinou je obyčejný klučina, který je alergický na kočky.  Aby to neměl úplně snadné, zbytek jeho rodiny kočky miluje, takže má o pravidelný přísun alergických reakcí postaráno. To samo by na pořádnou zápletku nestačilo, takže na sebe nechává chudák borec uvalit kletbu – pomalu se začíná měnit v kočku. Prvním příznakem schopnost rozumět kočičí řeči. Aby předešel dokonalému zkočičení, musí pomoci stovce koček. Pod nohy se mu bude plést spolužačka, do které je zamilovaný, a která s hodou okolností kočky miluje doslova a do písmene k smrti.

Kämpfer

KämpferDalší mužská záležitost, tentokrát harémové fajto poskládané tak, aby jen málo mladíků odolalo. Natsuru je průměrný středoškolák, který miluje svoji nejlepší kamarádku. Z ničeho nic je transformován do dívčí podoby a je mu vysvětleno, že se stává jedním z bojovníků (kämpferů – angličtina už asi není dostatečně cool, takže se tu používají označení v němčině).  Natsuru je v první chvíli potěšen, protože si konečně může sáhnout na dívčí nejenprsa,  ale na druhou stranu z toho není moc odvázaný. Rvát se s holkama se mu moc nechce (kämpfer  musí být dívka!). Bojovníci se dělí na tři typy – ti přes chladné zbraně, pistolníci a kouzelníci. V podstatě to znamená, že se dočkáme odhalování kalhotek při úhybu kulkám, kouzelníci si budou oblečky trhat tlakovou vlnou či podobnými srandičkami a zbytek si bude hadry párat nožíky různých délek. Fanservisem se minimálně v manze rozhodně nešetří, kalhotky jsou vidět každou chvíli a hrudníků si oko zvrhlíkovo také užije dosyta. Pokud by to snad ke zkoušce nenavnadilo, přidám menší spoilerek – Natsurovi se začíná dívčí forma zamlouvat, protože záhy zjišťuje, že ona nejlepší kamarádka je lesbička a po jeho dívčím těle jede jak slepice po flusu. Prozatím je ohlášeno 12 dílů.

Ecchi v říjnu
Pokud fanouška kalhotkových anime neuspokojí Kämpfer, nemusí se bát. Kalhotek totiž v říjnu na obrazovkách uvidí víc než čehokoliv jiného.  Milovníci fantasy kalhotek si mohou vybrat z již zmíněného Queen’s Blade nebo stydlivějšího Seiken no Blacksmith či Shin Koihime Musou, příznivci školní erotiky tu krom Kämpfera naleznou již zmíněnou Haruku nebo 11eyes. Ani milovníci kalhotek z budoucnosti nemusí zoufat, dočkají se Sora no Otoshimono (ne nepodobné v některých ohledech seriálu DearS) a návratu do světa Kiddy Grade v podání seriálu Kiddy Girl-and. A ani to není kompletní list, pár nejasných (nevím do jaké míry budou v seriálové formě ecchi) jsem vynechal.

Tegami Bachi

Letter BeePo delší době zajímavý kousek. Lag Seeing byl jako malinký doručen tetě včelím pošťákem. Protože spolu prožili cestu pustinou, vzniklo mezi nimi zvláštní pouto a Lag se rozhodl, že se jednoho dne také stane včelím pošťákem. Jo a taky, že najde svoji mámu. A znovu se setká s mladíkem, který ho doručil. Toliko vše co do zápletky, která patří mezi typické příklady putovacích příběhů. V honbě za splněním svých snů bude Lag cestovat po celém známém světě – a svět je tím, co tento typ příběhů činí dobrým nebo špatným. A ten, ve kterém se odehrává Tegami bachi, patří bezesporu do první skupiny. Snažím se nespoilovat, takže jen doporučím zkusit první díl všem, kterým se líbil třeba svět Naušiky nebo měli rádi Last Exile (ač spolu nemají mnoho společného).

Kimi ni Todoke

Kimi ni todokeRomantická komedie, kterou by neměl minout žádný fanoušek Yamato nadeshiko shichi henge. Vypráví příběh jedné nepochopené dívky, která je sice hodná, milá a obětavá, každý den se snaží vykonat dobrý skutek a tak vůbec, ale… zároveň vzhledem připomíná Sadako (jo, to je ta japonská holka ze studny co občas vyleze z televize). Kvůli tomu jí samozřejmě ve škole nikdo jinak neřekne a spolužáci dostávají infarkt když na ně jen promluví. Tedy krom jejího velkého vzoru a prince na bílém koni v jedné osobě. Jsem opravdu zvědavý, co s tím Production I.G. provede, zároveň jde o jeden ze seriálů, které nevynechám určitě.

Fairy Tail

Fairy TailA toto je další věc, kterou nevynechám určitě. Absolutní must see pro všechny fanoušky fajto seriálů. Tentokrát ale zapomeňte na máchání meči, ninjutsu nebo jiná bojová umění. V tomto světě totiž kraluje magie. Příběh se bude točit kolem mladé a nadšené čarodějky Lucy, která se touží stát čarodějkou nejproslavenější gildy – Fairy tailu, a ohnivého čaroděje Natsua, který úplně čirou náhodou členem této gildy je. Chudák Lucy si to ale maluje v příliš růžových barvách, FT je sice nejlepší ze všech gild, ale zároveň je také nesourodou bandou pošuků, podivínů, egomaniaků a šílenců všeho druhu.  Jak už tomu bývá u shounen zvykem, Natsu není zrovna obyčejný mág, jako jediný na světě ovládá dračí magii.

A to by asi bylo z říjnových novinek vše. Osobně jsem sice zvědavý i na projekt Blue literature, ale o něm toho bohužel nevím dost, abych ho mohl doporučovat.