Dlouho jsem si lámal hlavu, jestli na podzim bude na co koukat a přes poměrně slušně vypadající seznam si nakonec vůbec nejsem jistý. Ne snad, že by některé z předloh nebyly skvělé, pochybnosti mám většinou spíše u realizačních týmů. Jeden aby se bál vůbec některé seriály pustit, aby ho nečekalo nepříjemné překvapení (zdravíme Blood-C). I tentokrát tak budeme muset mezi novými seriály našlapovat opatrně jako po podlaze pokryté pukavci. A začneme návratem legendy:

Last Exile: Fam – The Silver Wing

Od vysílání nejlepšího počinu studia GONZO uběhlo osm let. Od té doby sice následovala kopa více či méně zajímavých kousků, ale překonat vlastní steampunkový stín se jim zatím nepovedlo. Následovalo období potácení se od žánru k žánru, obrovské výkyvy v kvalitě CGI a v neposlední řadě i nemalé finanční problémy, které předloni vyústily ve vážnou krizi. Proto jsme také minulý rok o Gonzu v podstatě neslyšeli. Letos jsou zpět a vše sází na jediného koně. Nemalý rozpočet a původní tým jsou na traileru poměrně znát. Nezbývá než doufat, že tentokrát nepřipustí žádnou blamáž, počítám, že by to v konečném důsledku znamenalo zánik studia.

Vysílání od 7.10.2011, anidb

Guilty Crown

Další přehypovaný kousek, ze kterého jsem preventivně tak trochu rozpačitý. Production I.G. a umístění v noitamina slotu sice slibují kvalitu, ale nebylo by to poprvé, co tato společnost šlápla vedle (opět zdravíme Blood-C). Jména, která za projektem stojí, totiž vybízejí k opatrnosti. Režisér Death Note a High school of Dead? Scénárista Code Geass a Gundam Seedů? Rád bych se pletl, ale obávám se, že nás čeká komerčně úspěšná pecka, až po strop nadupaná nereálným chováním postav a fanservisem pro otaku všeho druhu. Mechové – check, Tačikomy – check, vyšinuté postavy – check, Loli s růžovou hlavou říkající „prosím, použij mě“ – check.

Vysílání od 14.10.2011, anidb

Hunter x Hunter (2011)

Konečně něco, u čeho se zpracování nebojím. Návrat legendy, o které moderní blechisti a narutardi nejspíš ani neslyšeli, i když právě Togaši je v podstatě zakladatelem moderního šónen a jak Naruto, tak Bleach si od něj některé věci vypůjčili. K jejich vlastní škodě ne všechno. Pro neznalé – šónen jako řemen, odehrávající se v jednom z nejlépe zpracovaných fantasy světů, které k nám z Japonska přišly. Zajímavá sestava hrdinů a hlavně! Originální souboje, které se téměř neopakují. Neustále dokola opakovaný rasengan nebo bankai? Zapomeňte. Co se týká technické části seriálu, sice mám menší obavu z dabérky Killui, ale jinak snad v pohodě. Animaci dělá MADHOUSE = epic win a Hisoku mluví dlouholetý dabér rozličných vyšinutých psychoušů (například Prince z Level E). Pro mě absolutní nutnost.

Vysílání od 2.10.2011, anidb

Čihajafuru

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by vypadalo Hikaru no go jako manga pro holky? Už nemusíte, anime zpracování se dočká i oceňovaná Čihajafuru, sportovní šódžo o hraní obskurní jakožekaretní hry Karuta. Co se týká zápletky – no naprosto nečekaně půjde o hraní právě této hry a propracování se na špičku japonského žebříčku. A protože je to původně manga pro holky, budou se řešit i vztahy (tým dva kluci a holka k tomu přímo vybízí). Napsané je to zajímavě, číst mě to i bavilo, a protože je pravděpodobné, že seriál mangu rychle předběhne, jsem dost zvědavý. Sice u mě manga nevyvolala potřebu karutu se naučit jako tomu bylo v případě go u HnG, ale to nejspíš jen kvůli přílišné obskurnosti této hry.

Vysílání od 5.10.2011, anidb

Mirai nikki (alias Future Diary)

Volejte sláva a 5 dní se radujte! Další s veleslavných mang se dočkala adaptace! Pro neznalé – Hlavním hrdinou je Jukiteru, poloasociál, polointeligent a vůbec kluk na pěst. Ve své idiocii si představuje, že má jako imaginárního kamaráda boha jménem Deus Ex Machina, hybatele času a co já vím, čeho ještě. Jednoho dne mu tento bůh trošku upgraduje deníček v mobilu. Na deník, který předpovídá, co se v budoucnu kolem Jukiterua bude dít. Co čert nechtěl, podobných magorů bůh vybral celkem 12 a metodou „last man standing“ vybírá svého nástupce.  A aby toho nebylo málo, náš asociál brzy zjišťuje, že držitelkou jednoho z nich je sociopatická stalkerka Juno, která ho miluje tělem a duší a vražda jí dvakrát těžkou hlavu nedělá. Jak už jsem říkal, kluk je debil, takže místo toho, aby si s ní užil co hrdlo ráčí, pořád z toho má nějaké stavy a depčičky. I přes osobnost hlavního hrdiny je manga skvělá. Přečtěte si ji a na seriál se ani nesnažte koukat, to říkám rovnou. Proč? Animaci má na triku poměrně neznámé studio, které už v traileru dokazuje, že se hodí s odřenýma ušima na kreslení seriálů pro děti do 5 let. Pokud už je trailer takto diskutabilní kvality, jak asi bude vypadat výsledný produkt? Jako flashové video žáka prvního ročníku grafické školy? Režisér i člověk, odpovědný za scénář za sebou sice nemají počinů málo, jenže jde pro změnu o samé kousky s rozpačitým vyzněním nebo o vyslovené přicmrndávání. Dabérka Juno potom v traileru předvádí tak nepříjemný hlas, že se bojím první díl vůbec zkoušet, abych si dojem z oblíbené postavy nepokazil (pro jistotu dávám 2. trailer, ve kterém se nemluví).

Vysílání od 9.10.2011, anidb

 Maken-ki!

A jedeme dál. Další z adaptací mang, na které už jsem někdy narazil je „kouzelné ecchi“ Maken-ki!. Jak já bych to jen popsal… Představte si Mx0, jen mnohem stupidnější, bez nějaké zápletky a s mnohem pitomějším systémem magie. Zápletka je asi následující: Na soukromou akademii, která zrovna přestala být čistě dívčí, nastupuje kluk, který na rozdíl od většiny ostatních neumí používat kouzelná udělátka, nebo teda jakože umí, ale neví jak a kdy. Hned během prvního dne se k němu přifaří 3 studentky (kamarádka z dětství, věrná a zamilovaná ctitelka z dětství a tsundere „ukážu ti, kde je tvé místo, bídný pse“) a bez sebemenšího odporu vedení školy se nastěhují k němu na ubikaci. A potom se jakože něco děje, do doby, než jsem mangu zahodil jsem nepřišel na to co. Nejspíš nic vážného, jen aby byly vidět kalhotky. I v případě mangy šlo o ztrátu času – a to i přesto, že jsem ji četl ve vlaku a nic dalšího už jsem na čtení/sledování neměl. Anime bude nejspíš ještě horší. Skoro bych byl ochotný se vsadit, že se Dwalker třepe na překládání jako zamindrákovaná panna na příjezd opilého fotbalového dorostu. Pokud máte rádi ecchi, ve kterém ze sebe soupeřky rvou oblečení, dejte přednost Sekirei nebo Ikkitousenu.

Vysílání od 5.10.2011, anidb

 Kimi to boku.

Poměrně neškodná manga pro kluky. Příběhy běžného života 4 spolužáků odehrávající se ve škole i mimo ni. Moment, řekl jsem pro kluky? Obávám se, že asi podobně, jako je pro kluky Hetalie. Pochybuji, že to u nás nějaký chlap bude sledovat, manga byla sice milá, ale ani u té jsem nevydržel. Na druhou stranu si dovedu až příliš živě představit, jak nadšený bude z tohoto seriálu yaoi fandom. 4 nevinní koloušci, z nichž někteří jsou tak hezcí, že mají trauma z dívek, které jim nedopřejí chvíli pokoje, takže raději chodí všude s kamarády? Zavřete oči a představte si zvuky, rozléhající se prasečákem během krmení. Takové zvuky bude nejspíš část z nich vydávat.

Vysílání od 4.10.2011, anidb

Čibi Devi!

A wtf podzimu vyhrává Čibi Devi! Přišel vám Beelzebub příli maskulinní? Nemusíte se bát, máme pro vás šódžo verzi! Hodoka je taková hodná čtrnáctiletá dívenka, kterou ve škole v podstatě šikanují. Modlí se k Bohu, aby s tím něco udělal a ejhle… ráno se probudí a najde v nohách postele miminko čerta. Pokud to v tuto chvíli někomu vrtá hlavu, pak NE, nejedná se o alegorii, nejde o předčasný porod spolužáky znásilněné školačky, je to vopravdický čertovský mimino jménem „Čertík“. Než jsem od mangy s hrůzou utekl, stihl jsem se dočíst, že se chová podobně jako Beelz. Jen bude mít místo ošetřovatelky divného pana ředitele čertovské školky.

Vysílání od 10.10.2011, anidb