Zatím nic. Respektive… něco přece, ale o tom až později. Hlavním hrdinou je obyčejný programátor Keita Ibuki, jehož mámu kdysi zabilo auto. Je to smutné, ale stává se to. Co už se ale tak často nestává je to, abyste na takto zesnulou postavu naráželi třeba v MHD. Mimochodem, slyšeli jste, že většina lidí na Zemi má svého dvojníka?

Legendy o těchto dvojnících, nebo možná lépe zlých dvojčatech (dopplegangerech) se vyprávějí již mnoho staletí. Jsou různé, ale většina z nich se shoduje v jednom – pokud svézlé dvojče potkáte, čeká vás tragický skon. A jak to tak vypadá, Keitova máma své dvojče potkala. A hned v prvním díle seriálu i pár Keitových blízkých. Skoro by až jeden řekl, že s intenzitou jejich vymírání s chudákem Keitou za chvilku nebude chtít nikdo kamarádit, aby taky nějakou nekoupil. Nicméně v průběhu dílu se stíhá seznámit s krásnou, tajemnou cizinkou, která splňuje všechna kritéria pro to, aby přilákala k monitorům věčně neukojené zástupy otaku. Je roztomilá, mladinká, pěkně stavěná, tajemná jak hrad v Karpatech, drsná jak Rambo, spoře oděná a touží zabít svého bratra.

Právě ona vysvětluje hlavnímu hrdinovi celou legendu o zlých dvojčatech, že ve skutečnosti jde o trojčata a tak vůbec – koho to zajímá, podívá se. Ještě v tuto chvíli jsem si říkal, že by to mohlo být super. Bohužel „silná stránka“ sunrise se začíná projevovat již záhy. Na scénu vstupuje padouch, který má PLÁN a kterého má člověk okamžitě chuť ze seriálu vymazat. No a aby toho nebylo málo, ukázka na další díl odhaluje, že bojovat se krom hrubé síly bude i hustomagií, a že kvalita nastíněných postav bude pravděpodobně na obdobné úrovni věrohodnosti jako Code Geass R2. Rozumný divák, znalý novodobých výkonů tohoto studia, by druhý díl pravděpodobně již nezkoušel, ale risknu to. Téma je to totiž natolik zajímavé, že by to nemuseli podělat ani oni. I když… Chaos;Head mělo také zajímavý nápad, dělalo je kvalitnější studio a jak dopadlo.